Parohiile din municipiul Satu Mare 

Vineri 28 decembrie 2018

Pr. Roman Dumitru – Nicolae Golescu, Martirilor Deportati, Iuliu Maniu, M. Kogălniceanun, Tiblesului, Retezatului, Petofi S., Petru Bran, Brâncoveanu, Păstrăvului.

Pr. Pop Andrei  - Ana Ipătescu, Gavril Lazar, Turturelelor, Iancu Jianu, Hasdeu, Bujorului, Alexiu Berinde, Clujului, Dragos Voda, Sora Moise Novac, Diana. G. Georgescu, Caisilor, Randunelelor, P-ta Titulescu

Pr. Laurențiu Costin - Negruzzi, Micu Klein, Mircea cel Bătrân, Gh. Şincai, Aurel Popp, A.I. Cuza, Gh. Lazăr, Mihai Eminescu, Ion Budai Deleanu, Centrul Nou, I. C. Bratianu, Parangului, Lovinescu.

Pr. Bârle Ovidiu - Panait Istrati, Ion Ghica, Fraternității, Mica, Egalității, Petuniei, Begoniei, 14 Mai, Gladiolei, Nufărului, Anton Pann, Grigore Ureche, Trandafirilor.

Pr. Daniel Bonea - Dr. Carei M15, Pinului, Bradului, Mesteacănului, Platanului, Fagului.

Pr. Dinga Mircea - Ceahlăului, Wolfenbuttel, N. Iorga, Eroilor, Ady Endre, Matei Basarab.

Pr. Sabău Cristian - Cap Pod Decebal, Fântânii, Florilor, Traian Vuia, Ștrandului, 24 Ianuarie, Henri Coandă, Botizului, Șoimoșeni.

Pr. Simion Gheorghe – Lucian Blaga.

Pr. Fodoruț Florin - Drum Carei (Micro 14)

 

Sâmbătă 29 decembrie 2018

Pr Roman – Nicolae Bălcescu, Crasna, Mileniului, George Cosbuc, Mihai Viteazu, T. Vladimirescu, B-dul Lucaciu, Mioriței, Simion Bărnutiu.

Pr.Pop Andrei - Miron Costin, Timisoara, Magheru, Siretului, Sighisoara, Oradea, Lunca Sighet, C-tin Brancusi, Djida Jeno, Crinului, Dreptatii, Bolyai, Marsilia N, Stanescu, Pelican, Panselutei, Serelor, Zutpfen.

Pr. Laurențiu Costin - Piața Libertății, Ștefan cel Mare, Lovinescu, Gh. Doja, P-ța Păcii, Horea, M. Averescu.

Pr. Bârle Ovidiu - Ilarie Chendi, Argeșului, Bacovia.

Pr. Daniel Bonea – Gellert Sandor, Ravensburg, Milcov, Oituz, Ozana, Arinului.

Pr. Dinga Mircea - Drăganilor, Lăcrămioarei, Mara, Rodnei, Ceahlăului.

Pr. Sabău Cristian – 9Mai, Tineretului, Pescarilor, Zorilor, Bercu Roșu, Joszef Attila, Garofițelor, Teodor, Speranța, I. L. Caragiale, Văii, Plevnei, Bixadului, Crivățului.

Pr Simion Gheorghe – Lebedei, Olteniei, Octavian Goga, Ostrovului, Luchian, Cerbului, Lăpușului, Moților, Gheorghe Pop de Băsești, Ferăstrău, Vulturului.

Pr. Fodoruț Florin – Dinu Lipatti, Aron Pumnul, Înfrățirii, E. Teodoroiu, p-ța G. Boitor, Muncitorilor, Rosetti, Solidarității, Gen. Moșoiu, Mihnea Vodă, Dacia.

 

Duminică 30 decembrie 2018

Pr. Roman –  P-ta 25 Octombrie, Cetatii,

Pr. Pop Andrei – Liviu Rebreanu, Luko Bela, Porumbeilor, Mărăşeşti, Aviatorilor, Delavrancea

Pr. Costin Laurentiu – Slavici, Hossu, Traian, Ialomitei, Gh. Muresan.

Pr. Bârle Ovidiu – George Călinescu, P-ța Viitorului, Anghel Saligni.

Pr. Daniel Bonea – Zenit, Andron Ioniță, Râtu Mare, Decebal.

Pr. Dinga Mircea - Poligonului, Predeal, Brediceanu, Bușteni, Azuga, Odobescu, Ștefan Octavian Iosif, Panait Cernea, Toamnei.

Pr. Sabău Cristian - Gutinului, Odoreului, Carpaților, Oașului, Cărămidarilor, Nichita Ioan, Cezar Bolliac, Primăverii, Mărtinești.

Pr Simion Gheorghe – Independenței, Brașovului.

 

Luni 31 decembrie 2018

Pr. Roman - Corneliu Coposu, B-dul Transilvania

Pr. Laurentiu – Corvinilor.

Pr. Barle Ovidiu Axente Sever, Lazărului, Deltei, Cocorilor, Albatros, Făgetului, Teiului.

Pr. Simion Gheorghe – Alecu Russo, Păulești, Crângului, Dorodanț, Căprioarei.

Pr. Fodoruț Florin – Al. Jiului, Al. Timiș, Mal stîng Someș, Zimbrului, Basarabia, Dâmbovița.

                              

Miercuri 2 ianuarie 2019

Pr. Bârle Ovidiu - Crisan, Ioan Neculce, Parcului, Arenei, Titu Maiorescu, Luceafarului, Andrei Muresan, Fabricii, Avram Iancu

Pr. Dinga Mircea  - Ipotești, Mircești, Humulești

Pr. Daniel Bonea – Lalelei, Narcisei, Pompierului, Astronauților, Aurora, Universului.

Pr. Sabău Cristian - Parohia greco-catolică Curtuiuș

Pr. Simion Gheorghe – Calderon, Ioan Vidu, Dima, Măcinului, Vasile Lupu, Nectarului, Nucului, Homorodului, Lucernei, Jocului, Somesului, Triumfului, Belsugului,

Pr. Fodoruț Florin - Vasile Goldiș, Bistriței, Petru Rareș,  B-dul Cloșca, Gara Ferestrău,  Pandurilor.

 

Joi 3 ianuarie 2019

Pr. Bârle Ovidiu – Paris, Fragilor, Banat, Maramureș, Petru Maior, Vasile Conta.

Pr. Dinga Mircea  - Ipotești, Mircești, Humulești

Pr Simion Gheorghe – Ciprian Porumbescu, Amațului, Iosif Vulcan, Turului, Bobocului, Clăbucet.

Pr. Fodoruț Florin - Str. Prahovei, Aleea Târnavei, Al. Neajlov.

Pr. Daniel Bonea – Sănătății, Muncii, Rodului, Crizantemei, Zenit, Proiectantului.

 

Vineri 4 ianuarie 2019

Pr. Bârle Ovidiu – Aurel Vlaicu, Unirii, Dara, Ion  Creanga, Arad, Iuliu Coroianu, 1 Iunie, Baritiu, Doina, Emil Racovita.

Pr. Daniel Bonea – Brândușa, Iasomiei, Măciesului, Rozmarin, Capricornului, Musetel.

Pr. Simion Gheorghe – Cibinului, Codrului, Fântânele, Ambudului, Ganea, Dorna, Bârgăului, Postăvarului.

Pr. Fodoruț Florin - Dariu Pop, Inăului, Magnoliei, Vânătorilor, Depozitelor, Bolintineanu,  Mărăști, Prunilor, Strada Nouă.

 

Sâmbătă 5 ianuarie 2019

Pr. Daniel Bonea – Drum Carei (Micro 16),Fagarasului.

Pr Simion Gheorghe – Păulești Comună, Balta Blondă, Crișului, Jubileului.

Pr. Fodoruț Florin – Drum Carei (Micro 14), Aleea Mureș, Aleea Tisa.